نمایش از 18 خرداد 1392

مقدمهعلائم ایمنی

فرض کنید امروز قصد دارید دستور خرید تعدادی علائم ایمنی را به واحد تدارکات و خرید کالا ارسال نمایید. چگونه عمل می کنید؟ چه شرایطی را در ایندنت (برگه ی تقاضای خرید) در نظر می گیرید؟ شما به عنوان کارشناس ایمنی و بهداشت، چه شرایطی را پیش روی واحد مهندسی می گذارید که اگر بعدا ممیزهای سیستم های مدیریتی، کالای خریداری شده را رد کردند و عنوان کردن که این علامت ایمنی استاندارد نیست، بتوانید پاسخگو باشید؟

در این مطلب سعی می کنیم با نگاهی دقیق و مستند پاسخگوی سوالات شما باشیم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر...
 
نمایش از 16 خرداد 1392

مقدمه:مایعات قابل اشتعال

قبلا در قسمت اول مقاله ی چند واژه را در ایمنی به چالش بکشیم!  به بررسی واژه ی "نقطه ی افروزش یا "Flash point پرداخته بودیم که امروز در این قسمت قصد داریم سه واژه ی زیر را بررسی کنیم:

 Combustible, Flammable, Ignitable

اگر خاطرتان باشد گفته بودیم که در متون فارسی این سه واژه هرسه به یک معنی و آن هم به معنی"قابل اشتعال" ترجمه می شوند. در این جا قصد داریم با دقت بیشتری معانی جدید و مناسب برای این  واژه ها پیشنهاد دهیم. اهمیت این واژگان در ترجمه ی یک MSDS یا برگه ی اطلاعات ایمنی مواد، بسیار حائز اهمیت است. پس با ما همراه باشید.

 

مطالعه بیشتر...
 
نمایش از 12 خرداد 1392

برگه اطلاعات ایمنی موادوقتی بحثی خیلی مهم است، همیشه سعی بر آنست که مقدمه حذف و مستقیم به اصل مطلب پرداخته شود. آموزشی که امروز قصد بررسی آن را داریم، موضوع بسیار مهمی است و از این رو به هیچ وجه قصد نداریم این قانون را در مورد آن نقض کنیم. اگر موافق باشید، مستقیم به اصل مطلب بپردازیم.

 

آیا ممکن است یک ماده چند MSDS داشته باشد؟

تفکر رایج بین کارشناسان ایمنی و بهداشت معمولا بدین صورت است که برای  هر ماده ای یک MSDS  واحد وجود دارد. ما با قاطعیت به شما می گوییم که این تفکر ایراد دارد! و به صراحت می گوییم یک ماده ممکن است چندین MSDS داشته باشد!

سعی می کنیم در زیر با ارائه ی یک مثال این موضوع را کمی بسط دهیم. به مثال زیر دقت کنید:

مطالعه بیشتر...
 

صفحه3 از11

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

ورود به سایت

جستجو در سايت

ثبت نام در سايت

ما و رسانه های اجتماعی

 

كد QR تماس با ما

اگر بر روي موبايل خود نرم افزار باركدخوان داريد، كد زير را اسكن كنيد و اطلاعات تماس ما را ذخيره نماييد.


حتما ببنید!

کاتالوگ محصولات و خدمات ما

فرا ایمن مجوز انتشار مطالبش را تنها با ذکر نام این شرکت (فرا ایمن) می دهد. نشر مطالب با ذکر نام شرکت مجاز است.