مقاله ها

پرینت

msds فارسیحتما می دانید که در امر آموزش، انتخاب گروه هدفی که مورد آموزش قرار می گیرند مهمترین اولویت در امر آموزش است.

فرض کنید می خواهید MSDS جند ماده را برای نصب در محیط کارگاه و یا محیط کارتان نصب کنید و یا زونکنی تشکیل دهید که کارگران و کارمندان شما با مراجعه به این زونکن اطلاعاتی را در مورد مواد شیمیایی بدست آورند. چه می کنید؟؟!

 

آیا یک MSDS بی روح و با لغات تخصصی را در محیط کار نصب می کنید؟ کارگر از کجا بداند که  TLV چی هست؟ از کجا بداند  PPM به چه دردی می خورد؟ حتما شما نیز به ما حق می دهید که کارگر نداند Flash point چیست و کاربردش کدام است!
پس گروه هدفی که باید از این MSDS استفاده کند، بسیار مهم است و یکی از وظایف مهم مان "اطلاع رسانی صحیح" هست.
اگر در این "اطلاع رسانی" گروه هدف به درستی تعیین نشود، چه اتفاقی می افتد؟
سایت ایمنی و بهداشت حرفه ای کانادا در لینک زیر به خوبی گوشزد کرده است که یک MSDS خوب باید قابل فهم برای گروه هدفش باشد.
http://www.ccohs.ca/oshanswers/legisl/msdss.html

چند خط زیر را بخوانید!


Why is my MSDS so hard to understand?

Traditionally the intended readers of MSDSs were occupational hygienists and safety professionals. Now the audience also includes employers, workers, supervisors, nurses, doctors, emergency responders and workers. To ensure that MSDS users can quickly find the information that they need, the information should be in an easy-to-read format and written in a clear, precise and understandable manner.

For most people who work with controlled products, there are some sections that are more important than others. You should always read the name of the chemical, know the hazards, understand safe handling and storage instructions, as well as understand what to do in an emergency


به صورت تحت لفظی ترجمه ی این متن به صورت زیر می باشد:
از قدیم تا به حالا رسم بر این بوده که از یک MSDS فقط کارشناسان ایمنی و بهداشت استفاده می کردند، ولی امروزه MSDS برای کارگران، سوپروازرها، پزشکان و ... نیز کاربرد دارد. (جهت استفاده در زمان پاسخ اضطراری . توضیح بیشتر اینکه در شرایط حادثه، وقت کم است و باید در سریعترین زمان ممکن بهترین پاسخ به حادثه داده شود. این می شود مفهوم پاسخ اضطراری. )
برای اکثر کسانی که در خطوط تولید کار می کنند، برخی قسمت های یک MSDS مهمتر از بقیه قسمت های دیگر هست. شما باید همیشه بتوانید نام ماده، خطرات آن، روش صحیح حمل و انبار کردن مواد و همچنین پاسخ صحیح در شرایط اضطراری را بدانید.
حالا فرض کنید که شما یک MSDS بی روح و با 16 قسمت تخصصی را شما در محل کارتان نصب کرده باشید و فرض کنید که الان یکی از کارگران در اثر پاشیدن آهک در چشمش صدای ناله اش گوش فلک را کر کرده است. اینک شما هستید و یک MSDS شانزده قسمتی و کمبود وقتی که بیداد می کند! احتمالا چند دقیقه باید این MSDS را ورق بزنید تا به قسمت کمک های اولیه اش برسید!
اگر یک MSDS با فرمت ساده و تنها در یک برگ داشتید، این مشکل به خودی خود از بین می رفت!
اینک شرکت فرا ایمن با طراحی اولین نرم افزار MSDS فارسی در ایران  (FaraMSDS) گامی بزرگ در ارتقای سطح ایمنی و بهداشت در ایران برداشته است.

دانلود نمونه گزارش نرم افزار FaraMSDS


اگر اطلاعات بیشتری در خصوص این نرم افزار می خواهید، لینک زیر را ببنید:
MSDS فارسی - نرم افزار فارسی -لیست مواد

دیدگاه‌ها

 
+2 #6 admin 1393-07-04 20:32
به نقل از علی قلی پور:
با سلام.از کجا میتونم نرم افزار رو تهیه کنم.شدیدا نیاز دارم.

سلام! به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.faraimen.com/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-msds/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-msds
 
 
+4 #5 علی قلی پور 1392-09-18 21:17
با سلام.از کجا میتونم نرم افزار رو تهیه کنم.شدیدا نیاز دارم.
 
 
#4 admin 1392-05-01 13:37
به نقل از استوار:
با سلام
استوار هستم از نيروگاه خليج فارس
نرم افزار قابل لينك شدن با نرم افزار مديريت hse نوشته شده توسط شركت الگوريتم پارس رو داره؟؟

جناب آقای مهندس استوار
این نرم افزار خروجی PDF و JPEG دارد. یعنی برای هر MSDS می توان یک خروجی PDF یا JPEG تهیه کرد. در صورتی که نرم افزار شركت الگوريتم پارس امکان ایمپورت کردن فایل های PDF و یا JPEG را داشته باشد، می توانید هر MSDS را با حجم کم به نرم افزار معرفی کنید. در غیر این صورت، این نرم افزار نمی تواند به عنوان ماژولی برای سایر نرم افزارها عمل نمایید.
 
 
#3 استوار 1392-05-01 11:03
با سلام
استوار هستم از نيروگاه خليج فارس
نرم افزار قابل لينك شدن با نرم افزار مديريت hse نوشته شده توسط شركت الگوريتم پارس رو داره؟؟
 
 
+4 #2 admin 1392-03-14 20:36
به نقل از امیدرضا رایگان:
سلام قیمت این نرم افزار و هزینه آموزش آن چقدر است ؟ با تشکر

همکار گرامی!
ضمن عرض تشکر از شما و حسن توجهتان!
این نرم افزار به دلیل رعایت نشدن حق کپی رایت در ایران، امکان فروش ندارد. ولی سازمان های زیادی در ایران لیست MSDS خود را برای ما ارسال کرده اند و ما نیز در همین قالب، با لوگوی آن سازمان ها، MSDS مد نظرشان را طراحی کردیم.
قیمت آموزش کاملا رایگان است.
همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
با تشکر
 
 
+2 #1 امیدرضا رایگان 1392-03-14 18:25
سلام قیمت این نرم افزار و هزینه آموزش آن چقدر است ؟ لطفا در صورت امکان با شماره 091778---21 امیدرضا رایگان از آتش نشانی شهرداری لار استان فارس تماس بگیرید. با تشکر
 

براي نظر دادن بايد در سايت ورود كنيد. اگر حساب كاربري نداريد، از اينجا يك حساب كاربري براي خودتان در فرا ايمن بسازيد!


حتما ببنید!

کاتالوگ محصولات و خدمات ما

فرا ایمن مجوز انتشار مطالبش را تنها با ذکر نام این شرکت (فرا ایمن) می دهد. نشر مطالب با ذکر نام شرکت مجاز است.