جهت شناسايي سريع خطرات مواد شيميايي، انجمن حفاظت در برابر حريق امريكا (NFPA) استانداردي را تدوين كرده است كه به لوزي خطر مشهور است. كد اين استاندارد NFPA 704 میباشد. در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي لوزي خطر را روي مخازن بزرگ نصب مي كنند. براي مشاهده توضيحات كامل در خصوص اين استاندارد فايل PDF زير را ببينيد.

 لوزي خطر، خطرناك نيست!

اطلاعات بيشتر:

نمايش محصول لوزي خطر

 

 

 

 

MSDS چیست؟

وقتی شما کالایی را می خرید ممکن است همراه با آن یک دفترچه راهنما عرضه می شود که در این دفترچه راهنما، روش صحیح کار با آن دستگاه ذکر شده msds فارسیاست.

MSDS یا "برگه اطلاعات ایمنی مواد" به نوعی دفترچه راهنمای یک ماده شیمایی محسوب می شود. MSDS مخفف Material Safety Data Sheet می باشد.

این دفترچه راهنما ممکن است اطلاعات زیادی را به شما بدهد و از طرفی چون تولید کنندهای مواد شیمایی در دنیا بسیار زیاد هستند، هر کدام از آنها می توانند اطلاعات متفاوتی را ارایه دهند که این باعث سردرگمی کاربر می شود. از این رو از سال 2004 انستیتو ملی استاندارد امریکا در استاندارد شماره ANSI Z400.1-2004 یک فرمت 16 قسمتی را برای آن  پیشنهاد داده است و امروزه تقریبا اکثر کشورهای  دنیا آن را پذیرفته و طبق این استاندارد MSDS را تدوین می کنند. ما به این نوع MSDS که 16 قسمت دارد، فرمت پیشرفته MSDS می گوییم.

دانلود نمونه فرمت پیشرفته MSDS

شرکت فرا ایمن نیز منطبق بر همین استاندارد نرم افزار ® FaraMSDS را طراحی کرده است. فایل بالا نمونه خروجی این نرم افزار می باشد.

 دانلود يك مقاله كامل در خصوص MSDS

 

آیا MSDS حتما باید 16 پارامتر داشته باشد؟

بسته به گروه هدفی که از MSDS استفاده می کنند، تعداد آیتم ها می بایست تغییر کند. به عنوان مثال اگر گروه هدف کارگران باشد، آنها به اطلاعات تخصصی MSDS نیاز ندارند ولی در عوض در گروه هدف "کارشناسان ایمنی و بهداشت" قطعا به اطلاعات تخصصی تری نیاز دارند. (اطلاعات بیشتر: معرفی نرم افزار فارسی MSDS)

دانلود یک نمونه MSDS فارسی به فرمت ساده

نرم افزار® FaraMSDS  توانایی استخراج فایل PDF در هر دو نوع فرمت ساده و پیشرفته را دارد.

در آخر شما را به خواندن دو مقاله زیر دعوت می کنید. پاسخ چراهای زیر را دریابید!

چرا سازمان ها به MSDS نیاز دارند؟

چرا باید تهیه MSDS را به فرا ایمن سپرد؟

 

صفحه2 از18

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

حتما ببنید!

کاتالوگ محصولات و خدمات ما

فرا ایمن مجوز انتشار مطالبش را تنها با ذکر نام این شرکت (فرا ایمن) می دهد. نشر مطالب با ذکر نام شرکت مجاز است.